Descripción
[pdf] ✓ 100% Satisfacción Garantizada ✓ 1 Año de Garantía del Fabricante ► ¡Compra ahora y disfruta de envío gratis!
[pdf] [/pdf]
| Type | Pliers |
| UPC | 811490010208 |
| Cut Type | Semi Flush Cut |
| Jaw Length | 5/8″ (15.88 mm) |
| Jaw Thickness | 1/4″ (6.35 mm) |
| Jaw Width | 7/16″ (11.11 mm) |
| Dimensions | 4 in x 3 in x 0 in |
| Part Number | JIC-453 |
Semi Flush Cut Pliers
Description:
Jonard’s semi-flush cut pliers are constructed from heat-treated chrome vanadium steel and feature induction-hardened cutting edges for superior strength and duradero durability.
Features: • A close-cut design that t











Valoraciones
No hay valoraciones aún.